Drukuj

Pamiętajmy o Bohaterach

31 październik 2017.

W dzień Wszystkich Świętych staniemy nad grobami bliskich. Połączymy się z nimi w myślach, przypomnimy wspólnie spędzone chwile. Pomodlimy się za ich dusze. O to, by jak najszybciej trafili do Nieba. Gorąco zachęcam aby wspomnieć także tych, których nie znaliśmy osobiście, ale którzy mieli wpływ na historię naszej Ojczyzny.

I nie myślę jedynie o postaciach znanych z kart podręczników szkolnych. Na każdym cmentarzu są groby polskich bohaterów. Żołnierze Września 1939 roku odeszli z bronią w ręku. Żołnierze Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych, Żołnierze Wyklęci zginęli w walce lub zostali zamęczeni w niemieckich i rosyjskich katowniach, na UB, także wiele lat po wojnie. Ich doczesne szczątki spoczywają na naszych cmentarzach. Ich bliscy, jeśli jeszcze żyją mieszkają daleko. Zresztą na wielu grobach zamiast imienia i nazwiska widnieją litery NN. Pamiętajmy o tych grobach. Zapalony znicz jest widocznym znakiem pamięci. Niech towarzyszy mu niewidoczna, ale jakże potrzebna modlitwa.

 

znicz bohaterom

A- A A+

Dziecko to nie koszt, to inwestycja w przyszłość. Dotrzymaliśmy słowa. Program Rodzina 500+ przyjęty przez Sejm. Zaledwie 85 dni od wotum zaufania rządu premier Beaty Szydło.

To pierwszy kompleksowy program wsparcia rodziców.

Copyright by Biuro Posła Macieja Małeckiego, ul. Narutowicza 1a, 96-500 Sochaczew