Drukuj

Milion dla byłych pracowników Ursusa

20 październik 2017.

Udało się! Ursus S.A. przekaże 1 mln zł dla byłych pracowników dawnego Ursusa, którzy zostali bez wynagrodzeń przy prywatyzacji w 2011r. Wtedy tych ludzi zawiodło państwo i ówczesny rząd. Dziś pracownicy zostali docenieni.

W piątek Andrzej Kierzkowskiprzewodniczący NSZZ Solidarność dawnego Ursusa i prezes obecnego Ursusa Karol Zarajczyk podpisali w tej sprawie porozumienie.
To pierwsze i jedyne w Polsce takie porozumienie. Cieszę się, że miałem w tym udział. Cieszę się, że Ursus podjął inicjatywę jaką kilka miesięcy temu przedstawiliśmy z ministrem Adam Kwiatkowski z Kancelarii Prezydenta.
Tym bardziej, że w sprawie pracowników dawnego Ursusa interweniowałem jeszcze w poprzedniej kadencji jako poseł na Sejm RP. Dzisiejszy dzień to sukces Andrzeja Kierzkowskiego, szefa Solidarności Ursusa, który przez lata zabiegał o sprawy pracowników.

konferencja19

A- A A+

Dziecko to nie koszt, to inwestycja w przyszłość. Dotrzymaliśmy słowa. Program Rodzina 500+ przyjęty przez Sejm. Zaledwie 85 dni od wotum zaufania rządu premier Beaty Szydło.

To pierwszy kompleksowy program wsparcia rodziców.

Copyright by Biuro Posła Macieja Małeckiego, ul. Narutowicza 1a, 96-500 Sochaczew