Drukuj

Pamięci Filipa Adwenta

03 czerwiec 2017.

W Niepokalanowie 3 czerwca uczciliśmy XII Rocznicę śmierci europosła dra Filipa Adwenta. Patrioty, który służył Polsce na emigracji i w Ojczyźnie. 
M.in. już w stanie wojennym organizował liczne transporty lekarstw i sprzętu medycznego dla wielu polskich szpitali. Byli z nami goście z wielu stron Polski. Cieszę się, że wśród nas byli najbliżsi dra Filipa Adwenta: wdowa Alicja Adwent i syn Aleksy. Dziękuję wszystkim za obecność i modlitwę. 

8 października 1987 dr Adwent (wówczas anestezjolog w szpitalu w Strasburgu) zapisał w pamiętniku takie zdania:

Przez godzinę "koledzy" z pracy obsypywali mnie zarzutami, które tak sami streścili: "Myślisz tylko o swojej rodzinie i o Polsce; Oddziału już nie cierpisz; Masz być przede wszystkim lekarzem!"... Jak ja to głęboko przeżyłem... Ale pomyślałem sobie: właściwie to prawda - rodzina i Polska będą zawsze na czele. Zawożenie leków do Polski jest moim obowiązkiem. Zresztą cała Polska jest moją rodziną.

IMG 8853

 

A- A A+

Dziecko to nie koszt, to inwestycja w przyszłość. Dotrzymaliśmy słowa. Program Rodzina 500+ przyjęty przez Sejm. Zaledwie 85 dni od wotum zaufania rządu premier Beaty Szydło.

To pierwszy kompleksowy program wsparcia rodziców.

Copyright by Biuro Posła Macieja Małeckiego, ul. Narutowicza 1a, 96-500 Sochaczew