Drukuj

Kadry dla przemysłu

26 kwiecień 2018.

Wczoraj uczestniczyłem w inauguracji programu Agencji Rozwoju Przemysłu „Kadry dla przemysłu”, dzięki któremu nawiązują współpracę spółki z Grupy ARP i szkoły techniczne. Daję programowi szóstkę i to już na starcie. To inicjatywa łącząca trzy ważne potrzeby: firm, gospodarki i młodych ludzi, poszukujących własnej drogi zawodowej.

Program Kadry dla przemysłu ma jeszcze jedną, olbrzymią zaletę. Naprawia, popsutą przez ostatnie lata opinię i reputację szkolnictwa zawodowego. Propagując korzyści i potrzebę praktycznego przygotowania w pracy zawodowej. A dobra reputacja, to jak wiemy skarb w biznesie.

Cieszę się, że wśród pierwszych szkół, które znalazły się w programie „Kadry dla przemysłu” są trzy z Ziemi Sochaczewskiej: ZS CKP Osiemdziesiątka Sochaczew, Technikum Zawodowe nr 1 z Sochaczewa i Zespół Szkół im. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Teresinie. Powiat sochaczewski reprezentowała starosta Jolanta Gonta i dyrektorzy szkół.
Z: Marek SuskiMarcin ChludzińskiKasjan Wyligała, Marcin Odolczyk, Barbara Jeżak, Andrzej Kensbok, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

arp

A- A A+

Dziecko to nie koszt, to inwestycja w przyszłość. Dotrzymaliśmy słowa. Program Rodzina 500+ przyjęty przez Sejm. Zaledwie 85 dni od wotum zaufania rządu premier Beaty Szydło.

To pierwszy kompleksowy program wsparcia rodziców.

Copyright by Biuro Posła Macieja Małeckiego, ul. Narutowicza 1a, 96-500 Sochaczew