Drukuj

Wielki artysta z Mikołajewa

19 marzec 2018.

W parafii Mikołajew gm. Teresin oddaliśmy hołd Władysławowi Ślewińskiemu, wybitnemu artyście malarzowi w setną rocznicę śmierci. Władysław Ślewiński urodził się w pobliskim Białyninie w 1856r. Wybitnym malarzem został w Paryżu, przyjaźnił się z Paulem Gauginem, wywarł wpływ na twórczość Stanisława Wyspiańskiego i Józefa Mehoffera. Malował martwe natury, pejzaże i portrety m.in. Brzeg morski, Sierota z Poronina. Zmarł w Paryżu 24 marca 1918r.


W niedzielę 18 marca na cmentarzu w Mikołajewie przy grobie matki artysty (zmarła przy porodzie) została poświęcona tablica upamiętniająca W. Ślewińskiego.
Inicjatorem uroczystości jest pan Jarosław Miaśkiewicz pasjonat i prawdziwy kustosz pamięci o Władysławie Ślewińskim. Pan Jarosław - prezes Towarzystwa Miłośników Malarstwa W. Ślewińskiego - od lat nie szczędzi sił na przywracanie pamięci o wybitnym synu Ziemi Sochaczewskiej. Panie Jarosławie - najwyższy szacunek za Pana niezwykłą pracę i skromność.

slewinski

A- A A+

Dziecko to nie koszt, to inwestycja w przyszłość. Dotrzymaliśmy słowa. Program Rodzina 500+ przyjęty przez Sejm. Zaledwie 85 dni od wotum zaufania rządu premier Beaty Szydło.

To pierwszy kompleksowy program wsparcia rodziców.

Copyright by Biuro Posła Macieja Małeckiego, ul. Narutowicza 1a, 96-500 Sochaczew